SCADA

PcVue denetim yazılımının yeni sürümü

ARC Informatique, en güncel SCADA çözümü olan PcVue 11'i sunmaktadır. Şirket 30 yıllık deneyime sahip bağımsız bir küresel SCADA sunucusudur. Temel ürünü olan PcVue® ile otomasyon sektöründe bir öncüdür. Kullanıcılar bu ürünün modern denetim sistemleri tasarlamaya yönelik esnekliğini ve açık uçluluğunu uzun yıllar boyunca takdir etmiştir.Bu ürün, çeşitli endüstriyel protokolleri desteklemekte ve farklı yapı türleri sunmaktadır.

2013'ün sonlarında yayımlanan PcVue® 11, uygulama gelişimini, bakımını ve veri görüntüleme ve işlemeyi kolaylaştıran yeni araçları entegre etmektedir.

Gelişim ve bakım için daha kolay bir yol

PcVue® 11'in yeni kütüphaneleri, modelleme ve ayarlama ortamları uygulama gelişim süresini büyük ölçüde azaltacaktır. Uygulama geliştiricilerinin doğal olarak temsil ettikleri objelerin (değişkenler, alarm pop upları, semboller, işleme eylemleri, eşikler vb.) davranışı ile entegre olan önceden tanımlanmış, anlık şablonların yanı sıra artık binlerce yeni resim ve animasyonlu nesneye (motorlar, vanalar, borular, taşıma kayışları, ekranlar vb.) de erişimi vardır.

PcVue® 11 aynı zamanda BMS (eşanjörler, hava işletim sistemleri, ısıtma sistemleri, aydınlatma vb.) ve elektrik dağıtım sistemleri (devre kesiciler, arıza algılayıcıları, dinamik renklendirme vb.) gibi belirli alanlara yönelik çeşitli kütüphaneye de sahiptir. Uygulama Mimarı (modelleme), Uygulama Gezgini (ayarlama ve tanılama) ve Akıllı Oluşturucu (otomatik uygulama oluşturucu). 11. sürümde, Uygulama Gezgini PcVue® içindeki ve PcVue® ile harici öğeler arasındaki veri akışlarını göstererek tanılama işlemlerini geliştirmektedir. Akıllı Oluşturucu harici kaynaklardan (PLC programları, CAD yazılımı vb.) veri almaktadır ve böylece uygulamalar otomatik olarak oluşturulmaktadır. Tek bir adımla ayarlama verileri senkronize edilmekte ve ayarlama hataları azaltılmaktadır.

Geliştirilmiş veri inceleme ve işleme

PcVue® 11 operatörlere işlemlerini gözetlemeleri ve kontrol etmeleri için kolaylaştıracak araçlar sunmaktadır. Ağ-tabanlı çizelge yöneticisi daha sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüz içermektedir. Tamamen entegre yeni DataExport modülü, verileri istatistiksel olarak analiz etmektedir (min./maks. ortalama, arıza süresi ve tekrarları, enerji ölçümü) ve bu verileri bir Excel tablosunda sunmaktadır. Son olarak, TouchVue® çözümü akıllı bir telefon veya tablet bilgisayar aracılığıyla herhangi bir PcVue® uygulamasındaki süreç bilgisine programlama-serbest erişimi sağlamakta ve alarmlar devreye girdiğinde kullanıcıları uyarmaktadır. PcVue® uygulamalarının programlama-serbest Ağ-tabanlı kontrolünü sağlayan Ağ istemcisi olan WebVue® programının yanı sıra bu modül PcVue Çözümlerinin® mobilite sunumlarını tamamlamaktadır.

ARC INFORMATIQUE

Merkezi Paris, Fransa'da bulunan ARC Informatique HMI / SCADA yazılımının bağımsız ve küresel lideridir. 1981 yılında kurulan ve ISO 9001 ve 14000 sertifikalarına sahip olan şirket Birleşik Devletler, Avrupa ve Asya'da bulunan doğrudan teknik ve satış ofisleri ile ulusal varlığını sürdürmektedir. SCADA PcVue yazılımının binlerce lisanslı kopyası dünya çapında kurulmaktadır. PcVue Solutions endüstriyel süreçleri, araçları ve altyapıyı denetlemek için esnek bir çözüm sunar. Ofis uygulamalarının kullanıcı dostu özelliğini sürdürürken, endüstriyel güvenilirlik, emniyet ve performans standartlarını karşılamaktadır. Tek kullanıcılı bağımsız uygulamalardan artıklık içeren karışık müşteri-sunucu sistemlerine kadar farklı gereksinimler içermektedir. Daha fazla bilgi için lütfen www.pcvuesolutions.com web adresini ziyaret edin.

Daha fazla bilgi için lütfen www.pcvuesolutions.com web adresini ziyaret edin.